ORSA PİLOT
Dünya ticaretinin %83 ünün deniz taşımacılığı ile yapıldığı günümüzde limanlarımıza gelen gemilerin güvenli, hızlı ve dünya normlarına, standartlarına uygun hizmet sunulması amacıyla 2012 yılında Kaptan Orhan Bektaş öncülüğünde ve girişimleri ile kuruldu. Türkiye genelinde birçok limanın kılavuzluk hizmetlerini eksik, dünya normlarından, standartlarından noksan aldığının farkında olan ve bunun değişmesini, her limanın eşit hizmet alarak Türkiye nin dünyaya açılan ilk kapısı olan kılavuzluk hizmetlerinin en iyi şekilde temsil edilmesini kendisine görev bilerek kurmuştur.

Orsa Pilot; bünyesinde 15 yıldan fazla mesleki tecrübeye sahip kılavuz kaptanlar ve bu tecrübe ile yetiştirilen kılavuz kaptanları barındırmakta ve hizmet vermektedir. Çalışanlarını; bünyesindeki deneyimli kılavuz kaptanların, deneyimleri az olan kılavuz kaptanlara tecrübelerini aktarması, usta – çırak ilişkisi ile kılavuzluk teşkilatını her zaman geliştirmek, ileri taşımak için DELEGASYON kavramıyla birleştirerek mesleki gelişimi ön planda tutmuştur.

Orsa Pilot; gemi tipi, hava şartları, ekipman durumu ve gemi kondisyonuna göre her manevra için gerekli risk değerlendirmesini yaparak ve sentezleyerek uygulamaktadır. Bünyesinde bulunan Kılavuz Kaptanların en kritik manevralara sahip gemi tiplerinde ( LNG, Capesize Bulkcarrier, Aframax Tanker, vb) tecrübeye sahip olmaları uygulamalardaki kusursuzluğu ön plana çıkarmaktadır.

Orsa Pilot; olarak hizmet bölgelerimizin, yapılan gemi manevraların çeşitliliği yaptığımız işin ve sunmuş olduğumuz hizmetin kalitesini / zenginliğini arttırmakta; sürekli kendimizi en iyi noktada tutmak için çalışmamız gerektiğini bize hatırlatmaktadır. Hizmet bölgelerimiz Eren Enerji Çatalağzı Limanı, Antalya Asbaş Limanı, Antalya Akdeniz Akaryakı Şamandıraları, Antalya PO Şamandıraları ve Yeşilovacık Medcemport limanlarıdır.

Orsa Pilot; olarak amacımız hizmet kalitemizi hep yukarı taşımak, sektörümüzdeki gelişmeleri takip ederek uygulamak, sektörümüzün öncülerinden ve ana gemisi olmaktır.

Orsa Pilot

*

Uzman Kadro

Mesleğine yıllarını vermiş, birçok liman ve gemi ile farklı manevralar yapmış usta çırak ilişkisi ile yetiştirilmiş, yetişmiş kadrolar.

*

Güvenilir Klavuzluk Hizmeti

Türkiye limanlarına uğrayan her türlü gemi, bir çok farklı römorkör tipinde, limanda manevra yapmış, yapılan her manevra için risk analiz değerlendirmesini ön planda tutan, ön görülebilir her risk için tedbir ve yapılacak acil müdahale eylemlerini hesaplayan kadrolar ile verilen hizmet

Güvenliğiniz Bize Emanet
Yukarı